444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Bakımı – Kombi Bakım Servisleri

24 Kasım 2020
867 kez görüntülendi
Kombi Bakımı – Kombi Bakım Servisleri

Kombi bakımı periyodik aralıklarla düzenli olarak yapılmalıdır. Kış mevsimi boyunca ısınmak için ve tüm yıl sıcak su konforu sağlayan kombiler 7/24 gece gündüz demeden sürekli çalışmaktadır. Yoğun çalışma temposunda kombilerde bazen arızalanma ya da aksaklık yaşanabilir. Özellikle bakım yapılmayan kombiler daha büyük arızalara maruz kalabilir. Tüm bu olumsuzlukların önlenmesi için kombi bakımı ihmal edilmemelidir.

Kombi Bakımı

Kombi bakımı nedir sorusunun en basit ve açık cevabı kombilere düzenli yapılması gereken tesisat yapısı, parça kontrolü gibi genel kontrol ve temizleme işlemidir. Kombi bakımı işlemi yaklaşık 1 / 1,5 saat sürmektedir.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kombi bakımı ne zaman yapılmalıdır? Kombi bakımı genel olarak yılda bir kere yaz ayı başlangıcından itibaren Ekim ayına kadar sizin uygun gördüğünüz zamanlarda yapılması uygundur. Tavsiye edilen kombi bakımı zamanı Haziran ve Ekim ayı arasındadır.

Kombi bakımı yapılmazsa

Kombi Bakım Servisleri

Kombi Bakımı Neden Yapılır?

Kombiler 7/24 yaşam alanlarında konfor ve rahatlık sağlamaktadır. Bu kadar yoğun çalışan kombilerimiz çalışma temposundan dolayı farklı arızalar meydana getirir. İstenilen verimlilik, enerji tasarrufu sağlamak, kış ayında oluşabilecek sorunlara erken önlem almak için kombi bakımı yaptırılmalıdır. Kombi bakımı neden yaptırılır sorunun en önemli cevabı kombi kullanımında doğalgaz faturalarında düşük ödemeler yapmak için kombi bakımı yapılması tavsiye edilir.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Kombi bakımı amacı kombinin bizlere sunduğu hizmetleri yüksek performans ile sunmasıdır. Her daim sıcak su ve mevsime göre ayarlanan sıcaklık dengesinin korunması önemli bir ayrıntıdır. Bu nedenle kombi bakımı düzenli aralıklar ile yaptırılmalıdır. Peki kombi bakımı yapılmazsa ne olur? Kombi bakımı yaptırmadığınız zaman kombi içerisinde oluşan aksaklıklar daha da büyüyerek sizlere farklı olumsuz sorunlar çıkarabilir. Ayrıca verim alamadığınız için kombinizi değiştirme isteği bile oluşur.

Yeni aldığınız kombiler de bakım yaptırılmaz ise aynı sorunlar tekrar tekrar oluşacaktır. Kış aylarında daha fazla sorun yaşar, bakımsızlık sebebi ile cihazda oluşan masraf artar. Kombi ömrü kısalır. Oluşabilecek arızaların tespiti yapılamaz ve kış dönemine denk gelirse servis yoğunluğu sebebi ile müdahale gecikir ve mağduriyeti yaşanır. Kısa süre kullanım da olsa kombisini çıkan masraf sebebi ile değiştirmek zorunda kalabilir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı merkezlerimizi arayarak randevu alınız. Randevu yazdırdıktan kısa bir süre sonra profesyonel kombi bakımı servisi ekipleri adresinize gelerek kombi keşfi yapar. Ön çalışma işlemleri yapıldıktan sonra;

🔸 Kombideki mevcut su boşaltılır.

🔸 Genişleme tankı havası ölçülür, eğer düşükse hava basımı yapılır.

🔸 Brülör temizlenir.

🔸 Yanma haznesi temizlenir.

🔸 Ateşlenme iyonizasyon elektrodu kontrol edilir.

🔸 Üç yollu vana sökülerek kontrol edilir ve temizlenir.

🔸 Gaz ayarları detaylı olarak kontrol edilir.

🔸 Mevcut olan aksaklıklar ya da sorun oluşturabilecek problemler tespit edilir ve onarılır.

🔸 Kullanıcı onaylı olarak arızalı parçalar onarılır veya değiştirilir.

🔸 Çalışma işleminden sonra gerekli testler yapılarak kombiniz teslim edilir.

Kombi bakımı basit bir işlem gibi görülebilir ancak önerilen uygulamaların uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Bu konuda kombi bakımı servis önerilerini dikkate alarak uzman yardımı almanız önerilir.

Kombi Bakımı Kimler Yapar?

Kombi bakımı sadece yetkili servisler tarafından yapılır. Kombi bakımı sırasında ilk olarak cihazın çalışması izlenerek aksaklık ya da arızalar giderilir. Sonrasında yanma odası, kalorifer filtresi, brülör, elektrotlar ve gaz meme gözenekleri gibi pek çok parçanın temizliği yapılır. Cihazın suyu tamamen boşaltılıp tekrar doldurulur. Genleşme tankı ve hava basıncı kontrolleri yapılır. Son olarak cihazın çalışması tekrar izlenerek herhangi bir aksaklık olmadığından emin olunur. Oldukça kapsamlı bir işlem olan kombi bakımı, cihazınızın verimli, güvenli ve ekonomik çalışması için son derece önemlidir.

Kombi Servisi

Kombi bakımı çalışmalarınızı zamanında, düzenli ve profesyonel destek alarak yaptırmalısınız. Kombi bakımlarının sağlık açısından önemli olduğunu belirten kombi bakımı servisi uzmanları, ayrıca bunun yüzde 20 ila 25 oranında bir tasarruf olarak da vatandaşların cebine yansıdığını söylemektedir. Kombi bakımlarının çok önemli olduğunu ve bunun mutlaka yetkili servis tarafından yapılması gerektiğini belirten kombi bakımı servisleri son zamanlarda korsan servislerin açıldığına dikkat çekerek, kombi bakımı çok önemli. Bizler kombilerin yıllık bakımını yaparken yıpranmış parçalarına ve yakıtı etkileyen faktörlere dikkat ediyoruz. Müşterilerimizin kombilerinden daha tasarruflu faydalanmaları için bu bakımlar şart. Ancak müşterilerimizin gerçekten yetkili insanlara bu işi yaptırmaları gerekiyor. Sadece tavsiyemiz bu. Kombisine bakım yapmaması, yetkisiz insana bakım yaptırmasından daha iyidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Petek Temizleme Fiyatları – Petek Temizliği Ne Kadar?