444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petekleri Sökmeden Temizleme – Petek Temizleme

24 Kasım 2020
800 kez görüntülendi
Petekleri Sökmeden Temizleme – Petek Temizleme

Petekleri sökmeden temizleme işlemi yerinde petek temizliği yapan firmalar tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Yerinden sökmeden, mekanı kirletmeden ve yaşam alanınıza zarar vermeden özel petek yıkama cihazları ve kimyasalları kullanılarak yapılan işlemdir. Petekleri sökmeden temizleme uzmanlık gerektiren bir çalışmadır. Alanında uzman ve kurumsal yerinde petek temizleme firmaları tercih ederek çok kısa sürede peteklerinizi temizletebilirsiniz.

Kurumsal Petek Temizleme Firması

Peteklerinizin ve kombinizin ısı verimi düşmemesi ve doğalgaz faturalarınızdan tasarruf sağlamak için yılda bir kere petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanız önerilmektedir. Kurumsal petek temizleme firması olarak petekleri sökmeden temizleme çalışmasını en kısa sürede yaparak sağlıklı ve sıcacık bir kış geçirmenizi sağlıyoruz. Firmamızın yerinde petek temizliği aşamaları;

🔸 Genelde kombi bakımı ve petek yıkama aynı zamanda yapılmaktadır. Petek temizleme işlemi için tahliye borusu konumuna özel petek yıkama cihazları yerleştirilir. Kombi kapatılır ve mekandaki tüm peteklerin vanaları kapalı konuma getirilir.

🔸 Petekler cihaz ve kimyasal kullanılarak tek tek yıkanır. Petek içerisinde en ufak kir, pas, tortu kalmayana kadar yıkanır.

🔸 Durulama işlemi tüm peteklere tek tek uygulanır ve petek içerisi temizlenene kadar işlem devam eder.

🔸 Yıkama ve temizleme işlemi bittikten sonra kombi bakımı, kontrolleri ve kombi-petek gerekli testlerden geçirilerek teslim edilir.

Petek Temizliği

Petekleri Sökmeden Temizleme Fiyatları

Yerinde petek temizliği hem zaman hem de peteklerin verimi için önemli bir uygulamadır. Petekleri sökmeden temizleme fiyatları uygun fiyatlar ile yapılmaktadır. Her firma bünyesine özel olan fiyat politikası uygulamaktadır. Petekleri sökmeden temizleme işlemi için fiyatları etkileyen birçok etken bulunur. Kurumsal petek temizleme firmaları genelde uygun fiyatlarla kombi bakımı ve petek temizliği çalışması yapmaktadır. Normal petek yıkama ücretleri üzerinde olan kurum ve kuruluşları araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Petekleri sökmeden temizleme çalışması için eğer bilgisiz ve tecrübesiz iseniz bu işe kalkışmanız önerilmez. İnternette veya kulaktan dolma bilgilerde bu işlemin kolay ve herkesin yapabilir olduğu bilgileri dolaşmaktadır. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Derinlemesine temizlik için cihaz kullanımı, kimyasal ürünler ve yapılacak çalışma için detaylı bilgi gerekir. Kendi başınıza kimyasal kullanmanız sağlık sorunlarına neden olur. Petekleri yerinden sökerek hortum vs. gibi ürünler ile yıkamanız zahmetli ve zor bir işlemdir.

Evde Petekleri Sökmeden Temizleme

Evde kendi imkanlarınız ile yapabileceğiniz petek temizleme çalışması peteklerin suyunu boşaltma işlemidir. Bunun dışında evde petek temizliğini kendiniz yapmanız verim almanızı sağlamaz. Peteklerin içerisini ne kadar yıkasanız bile gerekli ekipman ve uzman bireyler kişiler tarafından yapılmaz ise peteklerin boruları istenilen temizliğe ulaşmaz.

Petek suyunu evde kendi imkanlarınız ile değiştirebilirsiniz. Bu işlemi kış mevsimi ortasında bir veya iki kere yapabilirsiniz. Zaman içerisinde petek içinde dolaşan sular pas, tortu, çamur gibi birikintilere sebep olur. Aralıklı olarak yapacağınız petek su değişimi çalışması ile bu birikintileri en aza indirebilirsiniz.

🔸 Genelde banyolarda bulunan giriş çıkış tahliye boruları için havlupenlerin vanaları kullanılır. Önce radyatör vanalarını kapatalım.

🔸 Radyatör kapatıldıktan sonra peteklerin üst kısmında bulunan purjörü tornavida yardımı ile gevşeterek içerideki basıncın dışarı çıkmasını sağlayalım.

🔸 Purjör yarı açık konumda bırakılarak vanalardan birini açalım ve çıkan suyu kova veya leğen kaplarına boşalmasını sağlayalım.

🔸 Çıkan suyun kirlendiğini ve siyahlaştığını göreceksiniz. Bu suyun etrafa sıçramaması için derin kaplar tercih edilmelidir.

🔸 Petek içerisindeki su tamamen boşalıncaya kadar bekleyin.

🔸 Su boşaltımı bittikten sonra bir hortum yardımı ile aynı girişten peteklerin içine su verebilirsiniz. Petek suları temiz oluncaya kadar bu işlemi devam ettiriniz.

🔸 İşlem bittikten sonra havlupeni yerine takarak kombiden sisteme su ekleyin. Peteklerde hava veya basınç kalıp kalmadığına dikkat edin.

Sökmeden Petek Temizliği

Sökmeden Petek Temizliği

Petekleri sökmeden temizleme çalışması anlamında petek su değişimleri bu şekilde yapılmaktadır. Eğer bu konuda hiçbir bilginiz yok ise bu işlemi yapmayınız. Uzman yerinde petek yıkama firmaları tarafından destek alınız.

Kısacası petekleri sökmeden temizleme çalışması uzmanlık gerektirir ve bilir kişiler tarafından yapılırsa verim sağlanır. Petek temizliğinin en önemli amacı ısı verimini arttırmak ve kombiye zarar vermesini engellemektir. Temizlenmeyen petekler kombiye fazladan enerji harcatır ve çalışmasını zorlar. Kombi de bir zaman sonra büyük problemlere neden olur. Yılda bir kere kombi bakımı ve petek temizleme işlemi yaptırılmalıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Bakırköy Kombi Servisi | Tamir – Onarım – Bakım 444 2 846