444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Protherm Servisi – Protherm Kombi ve Petek Bakımı

24 Kasım 2020
787 kez görüntülendi
Protherm Servisi – Protherm Kombi ve Petek Bakımı

Beyaz eşya ürünlerinizde oluşan servis ihtiyacınız için Pratherm servisi firmasından destek talebinde bulunabilirsiniz. Servis ihtiyacı neden duyulur? Beyaz eşya ürünleri ve kombi ürünleri düzenli olarak bakım ve tamir gereksinimi duyar. Çünkü kullanıma bağlı olarak zamanla deforme olur aksaklıklar meydana gelebilir. Servis hizmetleri almak yerine birçok kullanıcı yanlış olan ürün değiştirme seçeneğine başvurur. Ürünlerin ömrü bitmeden yanlış seçimler nedeniyle çöp olabilmektedir.

Bozulan ya da arıza yapan kombileriniz için önce servis hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. Protherm servisi hizmetlerinden yararlanmadan yeni ürün almaya karar vermeyin. Çünkü bozulmuş ama hala çalışabilecek durumda olan ürün gereksiz yere çöp olmasın. Servis birimlerinin tavsiyesi önce uzman kişilerin kontrolünden geçmesidir.

Protherm Servisi Kombi Tamiri

Kombilerinizi en az yılda bir kere bakım ve onarım çalışmasına tabi tutmalısınız. Her kış mevsimi sonrası bakımı yapılan kombileriniz daha uzun ömürlü olacak ve sizlere sağlıklı, konforlu bir ortam hazırlayacaktır. Kombi tamiri ve kombi bakımı çalışması için profesyonel Protherm servisi ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Kombi arızaları genel olarak kullanıcı hatası kaynaklı yaşanmaktadır. Yanlış yapılan kombi kullanımı, zamanında bakım yapılmaması, oluşan aksaklıklar için öteleme yapılması kombilerde daha büyük problemlere yol açar.

Protherm Servisi

Protherm Kombi ve Petek Bakımı

🔸 Kombilerinizde genel olarak yaşanan teknik ya da kullanıcı hatası kaynaklanan bazı arızalar;

🔸 Kombi çalışıyor fakat ısı verimi alınamaması: kombi çalışmasında ısı verimi alınmamasının birçok farklı nedeni olabilir.

🔸 Kombi derecesi çok düşük olabilir.

🔸 Bina ya da mekanın dış cephe izolasyonu yapılmaması,

🔸 Petek vanalarının kapalı olma ihtimali,

🔸 Kombinizin içerisinde oluşan çalışma bozukluğu,

Petek temizliğinin ve kombi bakımının düzenli olarak yaptırılmaması gibi sorunlar kombiniz çalıştığı halde ısı verimi almanızı engeller. Kombi bakımı ve petek temizliği için Protherm servisi firmamızdan destek alabilirsiniz.

Genel Kombi Arızları

🔸 Kombi çalışmaya geçerken patlama sesi ile çalışmaya geçiyor: kombiler genel olarak yüksek gürültülü ses ile çalışmaktadır. Ateşleme sırasında patlama gibi ses oluşumu durumunda gaz ve çakmak ayarlarının kontrolü gerekir. bu kontrollerde alanında uzman Protherm servisi tarafından yapılmalıdır. Cihazınızın yıllık periyodik bakım zamanı geldiğini ve ertelenmeden yapılması gerektiğini belirtmektedir.

🔸 Oda içerisindeki petekler ısınmıyor: peteklerinizde ısı verimi yok ise, petekleriniz bölgesel olarak ısınıyorsa petek yıkama çalışması yaptırmanız gerekiyor. Petek içerisinde dolaşan su zamanla atık biriktirerek çamurlaşma meydana getirir ve artık ısı verimi sağlamaz. Alanında uzman ekipler ve özel petek yıkama cihazları müdahalesi şarttır.

🔸 Kombi gürültülü çalışıyor: kombinizin gürültülü çalışmasının nedenleri fan motoru, devir daim motorunda arızalanma meydana gelmiş olabilir. Kombi tamircisi tarafından kontrollerinin ve yıllık bakımının yapılması gerekir.

🔸 Kombi suyu ısıtmıyor: genelde su ısıtma ya da soğutma problemi üç yollu vanadan kaynaklanmaktadır. Uzman Protherm servisi tarafından kontrol edilebilir.

Protherm Kombi ve Petek Bakımı

Protherm servisi kombi petek bakımı Ankara’ nın dört bir yanına hizmeti sunmaktadır. Cihazınız arızalı veya arıza kodu gösteriyor ya da çalışmıyor ise yapmanız gereken bir servis departmanından destek almaktadır. Bakım ve tamir alanında uzmanlaşmış ekiplerimiz bünyesinde güler yüzlü çağrı merkezi ekiplerimiz size her zaman hizmet vermekten gurur duyuyor. Protherm servisi donanımlı özel servis araçlarımız ile tüm malzemeler veya yedek parçalar bulunmakta olup servisimiz anında parça yedeklemesi sağlayabilir. Sorunlarınızı en kısa sürede çözebilmek amacıyla gezici servislerimiz bulunmakta olup bölgenize en yakın Protherm servisi yönlendirmekteyiz.

Kombi Bakımı

Kombi ürünleriniz ile ilgili en sağlam performansı alabilmeniz için öncelikle kombi bakımınızı aksatmadan Protherm servisi firmamızdan destek alarak yaptırmalısınız. Eğer ki aksatma durumunuz olur ise faturalarınızın yüksek gelmesi ve kombinizin tam işlevi görmemesi normal bir hale getirerek kombinizin tüm sorunlarını ve ihtiyaç duyduğu parçalar ve düzeltmeler yapılarak kombinizin ilk günkü gibi tasarruflu olması sağlanır. Performanslı ve anında ısı yaparak evinizin huzurunu kaçırmayacak şekilde yapılmaktadır.

Kombi arızaları ile karşılaştığınızda servis çağırmadan önce yapmanız gereken birkaç unsurlar vardır. Kombinizin kitapçığında kullanım kılavuzları mevcuttur. Örneğin içerisinde yeterli su basıncı olmadığında cihaz otomatik olarak kendisini devre dışı bırakabilir. Su basıncı kontrol etmeniz gerekiyor. Protherm kombinizin su basıncında problem yoksa derece ayarlarını yaz ve kış konumunda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunların dışında sizin yapabileceğiniz teknik bilgilere ihtiyaç vardır. Protherm servisi firmamız sizler için en uygun fiyatlar ile ev ve işyerlerinize kadar servis hizmeti vermektedir. Kombiniz için tüm gerekli kontrolleri yaparak sizleri büyük sıkıntılardan uzaklaştırmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Vaillant Konak Servisi 0232 262 00 33 – Resmi Faturalı Servis