444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır? – Kombi Bakım Önemi

24 Kasım 2020
2 kez görüntülendi
Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır? – Kombi Bakım Önemi

Kombi bakımı kaç yılda bir yapılmalıdır? Kombi bakımı yılda bir kere mutlaka yapılması gerekir. Kombi bakımında tesisat yapısı, parça kontrolü gibi genel kontrol ve temizleme işlemidir. Bu işlem yaklaşık 1 / 1,5 saat sürmektedir. Yılda en az bir kere kombi bakımı uzman personeller tarafından yapılmalıdır.

Kombi Bakımları

Kombi bakımı periyodik aralıklarla düzenli olarak yapılmalıdır. Kış mevsimi boyunca ısınmak için ve tüm yıl sıcak su konforu sağlayan kombiler 7/24 gece gündüz demeden sürekli çalışmaktadır. Yoğun çalışma temposunda kombilerde bazen arızalanma ya da aksaklık yaşanabilir. Özellikle bakım yapılmayan kombiler daha büyük arızalara maruz kalabilir. Tüm bu olumsuzlukların önlenmesi için kombi bakımı ihmal edilmemelidir. Kombi bakımı kaç yılda bir yapılmalıdır sorumuza uzman yanıtlarını derledik.

Kombi Bakım Zamanı

Kombi bakımı ne zaman yapılmalıdır? Kombi bakımı genel olarak yılda bir kere yaz ayı başlangıcından itibaren Ekim ayına kadar sizin uygun gördüğünüz zamanlarda yapılması uygundur. Kombi bakımı kaç yılda bir yapılmalıdır, konusu merak uyandırmaktadır ve kombi bakımı tamircilerinin tavsiye ettiği kombi bakımı zamanı kış mevsimi başlamadan yapılmalıdır.

Kombi Bakımı Önemi

Kombiler 7/24 yaşam alanlarında konfor ve rahatlık sağlamaktadır. Bu kadar yoğun çalışan kombilerimiz çalışma temposundan dolayı farklı arızalar meydana getirir. İstenilen verimlilik, enerji tasarrufu sağlamak, kış ayında oluşabilecek sorunlara erken önlem almak için kombi bakımı yaptırılmalıdır. Kombi bakımı neden yaptırılır sorunun en önemli cevabı kombi kullanımında doğalgaz faturalarında düşük ödemeler yapmak için kombi bakımı yapılması tavsiye edilir. Enerji tasarrufu ve kombi ömrü uzaması için kombi bakımı önem taşır.

👉 Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Kombi bakımı amacı kombinin bizlere sunduğu hizmetleri yüksek performans ile sunmasıdır. Her daim sıcak su ve mevsime göre ayarlanan sıcaklık dengesinin korunması önemli bir ayrıntıdır. Bu nedenle kombi bakımı düzenli aralıklar ile yaptırılmalıdır. Kombi bakımı yaptırmadığınız zaman kombi içerisinde oluşan aksaklıklar daha da büyüyerek sizlere farklı olumsuz sorunlar çıkarabilir. Ayrıca verim alamadığınız için kombinizi değiştirme isteği bile oluşur. Yeni aldığınız kombiler de bakım yaptırılmaz ise aynı sorunlar tekrar tekrar oluşacaktır. Kombi ömrü kısalır.

Oluşabilecek arızaların tespiti yapılamaz ve kış dönemine denk gelirse servis yoğunluğu sebebi ile müdahale gecikir ve mağduriyeti yaşanır. Mağduriyet yaşanmaması için kombi bakımı kaç yılda bir yapılmalıdır diye düşünenler için soğuk kış günleri başlamadan yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kısa süre kullanım da olsa kombisini çıkan masraf sebebi ile değiştirmek zorunda kalabilir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi Bakımı

Kombi bakımı merkezlerimizi arayarak randevu alınız. Randevu yazdırdıktan kısa bir süre sonra profesyonel kombi bakımı servisi ekipleri adresinize gelerek kombi keşfi yapar. Ön çalışma işlemleri yapıldıktan sonra uzman ekiplerimiz kombi bakımı ve onarım çalışmalarına başlanır.

Kombi bakımı basit bir işlem gibi görülebilir ancak önerilen uygulamaların uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Bu konuda kombi bakımı servis önerilerini dikkate alarak uzman yardımı almanız önerilir.

Kombi Bakımı İşlem Sırası

Kombi bakımı sadece alanında uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Kombi bakımı sırasında ilk olarak cihazın çalışması izlenerek aksaklık ya da arızalar giderilir. Sonrasında yanma odası, kalorifer filtresi, brülör, elektrotlar ve gaz meme gözenekleri gibi pek çok parçanın temizliği yapılır. Cihazın suyu tamamen boşaltılıp tekrar doldurulur. Genleşme tankı ve hava basıncı kontrolleri yapılır. Son olarak cihazın çalışması tekrar izlenerek herhangi bir aksaklık olmadığından emin olunur. Oldukça kapsamlı bir işlem olan kombi bakımı, cihazınızın verimli, güvenli ve ekonomik çalışması için son derece önemlidir.

Kombi Bakımını Aksatmayın!!!

Kombi bakımı çalışmalarınızı zamanında, düzenli ve profesyonel destek alarak yaptırmalısınız. Kombi bakımlarının sağlık açısından önemli olduğunu belirten kombi bakımı servisi uzmanları, ayrıca bunun yüzde 20 ila 25 oranında bir tasarruf olarak da vatandaşların cebine yansıdığını söylemektedir. Kombi bakımı kaç yılda bir yapılmalıdır ve kombi bakımı önemi nedir?

kombi bakım zamanı

Kombi Bakım Ne Zaman Yapılır?

Kombi bakımlarının çok önemli olduğunu ve bunun mutlaka profesyonel servis tarafından yılda bir kere yapılması gerektiğini belirten kombi bakımı servisleri son zamanlarda korsan servislerin açıldığına dikkat çekerek, kombi bakımı çok önemli. Bizler kombilerin yıllık bakımını yaparken yıpranmış parçalarına ve yakıtı etkileyen faktörlere dikkat ediyoruz. Müşterilerimizin kombilerinden daha tasarruflu faydalanmaları için bu bakımlar şart. Ancak müşterilerimizin gerçekten yetkili insanlara bu işi yaptırmaları gerekiyor. Doru zaman tercihi de bu konuda önem arz eder. Kombi bakımı kaç yılda bir yapılmalıdır? Tüm detaylara değinerek kombi bakımı konusunda bilgilere yer verdik. İyi okumalar dileriz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Konak Ferroli Servisi 0232 262 00 33 – Uzman Servis Ustaları