444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Doğalgaz Petek Temizliği / %100 Petek Temizleme

25 Kasım 2020
2 kez görüntülendi
Doğalgaz Petek Temizliği / %100 Petek Temizleme

Doğalgaz petek temizliği petekler içerisinde dolaşan suyun içerisinde biriken atıklar korozyon, çamur, tortulaşma meydana getirerek peteklerin ısı verimini düşürmektedir. Bu atıkların profesyonel cihazlar ve ekipler ile yıkanması işlemine doğalgaz petek temizliği denir. Doğalgaz petek temizliği yılda bir kere düzenli olarak yapılması gereken bir çalışmadır. Kombi çalışmasında ısı verimi sağlanarak düşük doğalgaz faturalarında tasarruf sağlamak için düzenli olarak doğalgaz petek temizliği yapılmalıdır.

Doğalgaz Petek Temizliği Avantajları

Doğalgaz petek temizliği birçok avantajlar sağlamaktadır. Doğalgaz petek temizliği mutlaka uzman kurum veya kuruluşlar tarafından yapılması gerekir. Çünkü tesisat yapısı kontrolleri, kombi bakımları, radyatör gibi detayların iç yapısı bilinçli olarak kontrol sağlanması gereken ürünlerdir. Kalorifer peteklerinin iç kısımları suyla dolu olduğu için zamanla kir birikmesi oluşur. Suyun yapısına ve peteğin malzemesine göre küf, çamur, kireç, balçık gibi maddeler oluştuğu görülmüştür. Bu maddelerin peteğin içinde birikmesi hem sağlık açısından hem de peteğin verimi açısından büyük risk teşkil etmektedir.

Doğalgaz Petek temizliği Avantajları

Doğalgaz Petek Temizliği

Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl yapılır?

Doğalgaz petek temizliği verimli ısı elde etmeniz için yapılması gereken önemli bir iştir. Radyatörler sayesinde soğuk havalarda, sıcak ortamlara sahip oluruz. Ancak zamanla radyatörlerin ısınmasında verim kaybı yaşanmaya başlar ve yeteri kadar ısınmadığını fark ederiz. Petek temizliği ile kombi bakımını birbirine karıştırmamak gerekir. Kombi bakımı, kombi yetkili servisleri tarafından sadece kombinin düzenli olarak çalışıp çalışmadığının kontrolü ve gerektiği durumlarda kombi parçalarının temizlenmesi işlemidir. Doğalgaz petek temizliği ise petek temizliği konusunda profesyonel firmalar tarafından ısıtma sisteminin bütün borularını ve peteği de içine alan kapsamla bir iştir. Ayrıca petek temizliği kabataslak olarak yapılmaz. Özel kimyasallar ile özen gösterilerek yapılan bir iştir.

Doğalgaz petek temizliği nasıl yapılır?

🔸 Öncelikle kombi kapatılır. Kombiye su giriş vanaları kapatılır. Amaç kombiye zarar vermemektir. Tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır. Doğalgaz petek temizliği tek tek yapılacağı için, temizlenecek peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır. Petekler tek tek sırayla yıkanır. Petek içerisindeki su temizlenene kadar yıkama işlemi devam eder.

Doğalgaz Petek Temizliği Nedir?

Doğalgaz petek temizliği ilk yapılan işlem tesisat içerisindeki borular temiz su ile yıkanmaktadır. Petek tesisat içi yıkama işlemi özel petek yıkama cihazları ile yapılmaktadır. Uzun zaman kullanılan peteklerin içerisinde oluşan tortu ve atıkların dışarı atılması için petek yıkama cihazları ve özel petek yıkama kimyasal ürünleri kullanılır.

Petek temizleme kimyasal ilacı kullanılarak yapılan işlemlerde %30 yakıt tasarrufu sağlanır. Doğalgaz petek temizleme işlemi ile yakıt tasarrufunda gözle görülür düşüş yaşayacaksınız. Adresinize gelecek Doğalgaz petek temizleme servisi ekiplerimiz dilerseniz radyatör temizleme de yapmaktadır.

Petek sisteminiz yerden ısıtma veya üstten yapılanmış bir tesisat olması bizler için fark etmez. Doğalgaz petek temizliği fiyatı dahilinde Evin içindeki ve mekan içindeki tüm peteklere giden tesisat borularının tümünü temizlemekteyiz. Dilerseniz özel olarak sıcak su ile temizlik yapılarak daha fazla etki alabilmeniz de mümkündür.

Petek Temizleme

Petek Temizliği Sonrası

Doğalgaz petek temizliği yapıldıktan sonra tesisat borularında kesinlikle hiçbir kir ve çamur kalmaz. Radyatörlerden net bir ısı almak için radyatörler ile birlikte tüm borular net bir şekilde temizlenmelidir. Kalorifer petek temizleme işleminden sonra sorunlarınız varsa doğalgaz petek temizliği yapılma tarihinden itibaren belirtilen sürede sorun giderme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Kombi Bakımı ve Temizliği

Kombi bakımı önemli bir konu. Her sene kış ayından önce tesisat petek ve aynı zamanda kombi bakım temizliği mutlaka yaptırmanızı öneririz. Kombinizi en düşük ayarda kullanarak yaz aylarında kullanılmayan petekleri açmasanız dahi zamanla petek tıkanır. Tıkanmalar yeterli ısı alınmasını engeller. Doğru ve zamanında yaptıracağınız doğalgaz petek temizliği işlemi ile %30 civarında tasarruf elde etmeniz mümkündür. Radyatörleri sökmeden yerinde doğalgaz petek temizleme hizmetini özel robot ve kimyasal ile temizlettirerek %30 ısı tasarrufu elde etmek için kalorifer petek temizleme firmaları tarafından destek alabilirsiniz.

Doğalgaz petek temizliği, ev ve işyerlerindeki kalorifer peteklerinde oluşan kirlerin peteklerden arındırılması işlemidir. Bu işi yapan konusunda uzman kurumlar bulunmaktadır. Kullandıkları makine ve araçlarla petek temizliği işlemini kolaylıkla yapmakta ve temizleyicilerle işlemi tamamlamaktadırlar. Peteği kendi temizlemek istemeyen, vakti veya becerisi olmayan kişiler tarafından doğalgaz petek temizliği kurumları tercih edilmelidir. Doğalgaz petek temizliği kurumların tecrübeli ve referans sahibi olması en önemli kriterdir. Bu kurumların temiz çalışmaları, uygun makine ve teçhizatları kullanmaları, kimyasal kullanımlarında dikkatli olmaları (hatta kimyasal kullanmadan, doğal temizleyiciler kullananlar) tercih edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Mehterçeşme Kombi Servisi | Tamir – Onarım – Bakım 444 2 846