444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Baymak Servisi / Baymak Kombi Servisi

24 Kasım 2020
729 kez görüntülendi
Baymak Servisi / Baymak Kombi Servisi

Baymak servisi ile yaşam alanlarımızda ısınma ve 24 saat sıcak su konforu sağlayan kombilerimiz olmazsa olmaz beyaz eşya ürünleri arasında yer almaktadır. Isınma ve sıcak su ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması adına artık yalnızca büyük şehirlerde değil ülkenin dört bir yanında doğalgaz kullanılmaktadır. Böyle olunca doğalgazın kullanılması adına kombi markaları arasından seçimler yapılıyor. Bu seçimler esnasında ise dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Baymak servisi Baymak kombi seçimlerinde kombilerinizin tüm sorunlarına çözüm olabilmek adına çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Baymak Kombi Servisi

Soğukların kendini hissettirdiği kış aylarında kombilerin kesintisiz ve sağlıklı çalışması önemli konulardan birisi haline geldi. Havaların soğuması ile birlikte kombi bakımı önemli bir hal alıyor. Kombilerde kış aylarında meydana gelebilecek arızalar sistemdeki başka parçaların da çalışmasını etkileyerek zaman içerisinde telafisi daha maliyetli ve zor sonuçlara neden olabilir. Kombi bakımlarının zamanında ve düzenli olarak Baymak servisi ekipleri tarafından yaptırılması bu nedenlerden dolayı önem taşır.

Kombi Arızaları

Baymak servisi araştırmalarımıza göre pek çok kişi kombilerini doğru ve bilinçli kullanmadıkları için kısa bir süre içerisinde birbirinden farklı kombi arızaları kendini göstermeye başlıyor. İlk başlarda bu arızalar önemsenmiyor, çünkü yüksek performans ile olmasa da kullanılmaya devam edilebiliyor. Daha sonrasında ise ne kadar istenirse istensin fark etmez arızalanıyor. Kombilerde çok ciddi arızalar kendini göstermeden önce Baymak servisi ile kombi bakımı yaptırılması sorunların daha da büyümesini engelleyerek cüzi miktarlar ödemenizi sağlayacaktır. Aksaklıklar için erken önlem alınmadığı zaman Baymak kombi tamiri daha uzun sürede ve yüksek maliyetler ile çözülmek zorunda kalabilirsiniz. Baymak servisi ile bu sorunları önleyebilirsiniz.

Kombi arızaları; Baymak servisi ile kombi bakımın zamanında yaptırılmaması, dış faktörler veya yoğun kullanıma bağlı olarak parça aşınmaları gibi nedenlerle olabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabiliyor. Baymak servisi sık karşılaşılan kombi arızaları ve bunları sebepleri başlıca şu şekilde;

⚡ Kurulum Hataları

Kurulum hataları, tesisatınızın bir parçası olarak çalışan kombileri doğrudan etkiler. Bu tür hatalar genellikle tesisat kaçakları, hatalı uygulama neticesinde boru çapının daralması, kaliteli radyatör vanalarının kullanılmaması gibi nedenlerle ortaya çıkıyor. Baymak servisi ekipleri profesyonel kurulum yapar.

⚡ Tesisat Su Basıncı

Teknik olarak, kombiye tesisatınızdan gelen suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun bile tesisatınızdan dışarıya sızması, kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olabiliyor. Bu açıdan sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasında sayılıyor.

⚡ Kullanıcı Hataları

Kullanıcı hataları genellikle kombi kullanım kılavuzunun eksik okunduğu durumlarda gerçekleşmekte ve çoğu zaman kombinizi bir defa resetleme ile düzelmektedir. Kombi kullanımı bilgisi için Baymak servisi firmamıza ulaşabilirsiniz.

Baymak Servisi

⚡ Gaz Vanasının Kapalı iken Kombinin Çalıştırılması

En sık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi gaz vanasının kapatılmasıdır. Bu durumunda kombiniz gerekli düzeltme yapılmadan tekrar devreye girmez. Bu tip sorunlarda kullanma kılavuzunu inceleyebilirsiniz. Sonuç alamazsanız Baymak servisi ile irtibata geçiniz.

⚡ Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması

Tüketiciler tarafından çok sık yapılan bir kullanım hatasıdır. Kombi yaz modunda iken tesisatınızı ısıtmaz.

⚡ Çevresel Etmenlerden Kaynaklı Arızalar

Elektrik Kesintileri ve Voltaj Dalgalanmaları: Elektrik kesintilerinde kombinin aç/kapa düğmesinin açık durumda kalması da, elektrik tekrar devreye verildiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması nedeniyle kombinizin arıza vermesine neden olabilir. Bunun için elektrik kesilmesi durumunda kombinizin yakınında iseniz aç/kapa düğmesini “kapalı” konuma getirmeniz ve elektriğiniz verildikten sonra tekrar açmanız iyi bir önlemdir. Sorun giderilmez ise Baymak servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

⚡ Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler

Voltaj dalgalanmaları cihaz üzerindeki elektrikli ve elektronik parçalara zarar vererek maliyeti yüksek sorunlara neden olabilir. Bu tür voltaj dalgalanmalarının sık yaşandığı veya şüphe duyulan bölgelerde tüm elektrikli aletlerin korunması amacıyla voltaj düzenleyici regülatörlerin kullanılması gerekir. Baymak servisi ekiplerinden destek alabilirsiniz.

⚡ Donma

Kış aylarında Baymak servisi olarak en sık karşılaştığımız en önemli sorunlardan bir tanesi don korumasının aktif kalmasının sağlanabilmesidir. Açık ortamlara (balkon v.b.) monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir.

Kombilerinizde bu durumlar ya da farklı arızalanmalar yaşandığı zaman eğer bilginiz var ise müdahale edebilirsiniz. Bilginiz yoksa kullanma kılavuzu incelenmelidir. Kullanma kılavuzlarında genelde arıza ve sebepler bölümünde birçok bilgi yer almaktadır. Hala sorun devam ediyorsa ve hiçbir bilginiz yok ise ötelemeden Baymak servisi firmalarından destek talebinde bulunmalısınız. Baymak servisi olarak bilinçsiz kişilerin isteseler bile müdahale etmesine izin vermeyiniz. Çünkü çok kolay çözümlenebilecek problem yanlış uygulama sonucu daha kötü sorunlar meydana getirebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Bosch Servis Bursa Yıldırım 0224 250 16 06 / Servis Telefonu