444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Baymak Hidrofor Servisi – Hidrofor Sistemleri

24 Kasım 2020
778 kez görüntülendi
Baymak Hidrofor Servisi – Hidrofor Sistemleri

Alanında uzman Baymak hidrofor servisi ekipleri hidrofor üzerindeki arızaları en kısa sürede yerinde tespit ederek arıza onarım işlemi gerçekleştirmektedir. Yaşam alanları bünyesinde ihtiyaç duyulması halinde hidrofor sistemleri kullanılmaktadır. Baymak marka hidroforlarınıza servis talebi üzerine randevu verilen saatte servis imkanı sunulmaktadır.  Yerinde yapılması mümkün olmayan hidroforlarınız sizlerin onayı ile atölyemizde tamir edilmektedir ve belirtilen günde sizlere teslim edilir.

Hidrofor arızası parça nedeni ile oluştuysa yine sizlerin onayı alındıktan sonra orijinal ve garantili parçalar ile değiştirilir. Değişen parçalar için müşterilerimize belirtilen sürede garanti verilmektedir. Kullanılan her parça baymak marka hidroforları için kullanılan Baymak hidrofor servisi orijinal parçalardır.

Hidrofor Nedir?

Halk arasında suyun basınçlandırılması olarak bilinen hidrofor, su basıncının yetersiz kaldığı yerlerde kullanılan su basınçlandırma sistemlerine verilen isimdir. Binalarda, dairelerde, müstakil villalarda, site ya da yüksek binalarda şebeke su basıncının yeterli gelmediği durumlarda, basınçlı su ihtiyacının karşılanması amacıyla kullanılır. Genellikle elektrik ile çalışır. Musluklardan akan suyun basıncını arttırmaya yarar. Bir genleşme tankı vardır ve bu tank yardımı ile şebeke suyunun yetmediği yerlerde su basmak amacı ile kullanılır. Hidrofor direkt şebeke suyuna bağlanabileceği gibi direkt olarak şebeke hattına da bağlanabilir. Ancak şebeke hattına bağlanması durumunda sular kesildiği zaman hidroforun bir yararını göremezsiniz. Su basınçlandırması hidroforlarda oluşan arıza veya aksaklık durumunda Baymak hidrofor servisi talebinde bulunmalısınız.

Baymak Hidrofor Servisi Ekipleri

Hidroforlar yapısı gereği aşırı basınç ve güçlü elektrik barındıran cihazlardır. Bu nedenle Baymak hidrofor servisi ekipleri, hidrofor konusunda teknik bilgi ve deneyimi olmayan kişilerin müdahale etmesini uygun bulmamaktadır.

Baymak hidrofor tamir servisinde işinde uzman ekipler ile servis sağlanmaktadır. Hidrofor arızalarına eğer mümkünse genel olarak yerinde hidrofor servisi hizmeti ile müdahale edilmektedir. Hidrofor servisi çalışmaları bittikten sonra gerekli testlerden geçirilerek sizlere teslim edilmektedir. Ayrıca değişen parça ve yapılan çalışmalar kesinlikle Baymak hidrofor servisi tarafından garanti altına alınır.

Baymak Hidrofor Servisi

Baymak Hidrofor Cihazları Neden Kullanılır?

Baymak hidrofor cihazları neden kullanılır sorusu veya daha önce hidrofor sistemi hakkında hiçbir bilginiz olmayabilir. Çok yaygın kullanıma sahip değildir. Hidrofor cihazları genelde çok katlı yapılarda tercih edilmektedir. Bunun sebebi yüksek yapılarda istenilen bölgeye tazyikli suyun gelmesini sağlamaktır. Hidrofor sistemi için su tesisatı ve elektrik enerjisi ile beraber çalışılır. İşin içinde elektrik, basınç ve su gibi kavramlar geçtiği için ister istemez güvenlik konusu ve çeşitli tehlikelerin olma ihtimali de gündeme gelmektedir. Bunun sonucunda hidrofor tesisatlarının uygulanacağı yapıya göre uygun şekilde seçilmesi, kat yüksekliği, oda ve daire sayısı, sürtünme katsayısı ve diğer detayların çok dikkatli şekilde hesaplanması gerekmektedir. Tüm bu hesaplamaların yanı sıra hidrofor bakım ya da onarım işleminin de alanında uzman ve profesyonel firmalar tarafından yapılması önerilmektedir. Baymak hidrofor servisi bu konuda en sağlıklı ve hızlı çalışmaları gerçekleştirir.

Baymak Hidrofor Servisi Kurulum ve Montaj Hizmeti

Baymak hidrofor servisi kurulum ve montaj hizmeti için özellikle hidrofor sisteminin kurulumu için ihtiyaç olarak kullanılacak olan malzemelere bakacak olursak  hidrofor kurulacak binanın veya yapının ihtiyacına göre büyüklükte su deposu, elektrik tesisatı, motor gücüne ve büyüklüğüne göre motor koruma rölesi, motoru yönetmek için elektrik panosu, depodaki seviyeyi kontrol etmek için seviye şamandırası gibi alet ve cihazları kullanabiliriz. Tüm hidrofor kurulumu için gerekli olan hususlar ayrıntılı olarak irdelenmelidir ve hidroforlar için en sağlıklı ortam hazırlanmalıdır.

Baymak hidrofor servisi olarak kurulum ve montaj konusunda en sağlıklı ve güvenilir hidrofor kurulum alanları tercih edilmektedir. Baymak hidrofor servisi bakım ve onarım hizmetleri için Ankara’ da tüm semtlere hizmet vermektedir. Baymak hidrofor tamiri konusunda uzman ekipler arıza tespiti ve onarımı çalışmasını en hızlı şekilde yaparak, ihtiyaç duyduğunuz anda en yakın Baymak hidrofor servisi birimlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hidrofor Sistemleri

Baymak Hidrofor Servisi

Genelde Baymak hidrofor servisi tarafından önerilen montaj türü hidrofor motorunun depodan biraz uzakta olması cihazın rahat çalışması ve olası arızalardan korunmak için faydalıdır. Baymak hidroforların periyodik bakım ve filtre değişimi yapılması uzun ömürlü ve rahat çalışması bakımından senede 2 defaya mahsus yapılması gerekmektedir. Baymak hidroforların içinde yeterli su yokken veya boş bir şekilde çalışması veya çalıştırılması tehlikelidir. Baymak hidrofor servisi sistemi her elektrik, su tesisatçısı ya da tamircinin anlayacağı bir iş olmamakla beraber, işinde ehil olmayan kişiler tarafından yapılacak müdahalelerde çok tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Bornova Buderus Servisi 0232 262 00 33 | En İyi Kombi Servisi