444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizletme – Petek Temizleme Kimyasalları

24 Kasım 2020
815 kez görüntülendi
Petek Temizletme – Petek Temizleme Kimyasalları

Petek temizletme işlemi için kurumsal firma arayışı içindeyseniz bizlere başvurabilirsiniz. Firmamız petek temizliği konusunda alanında uzman ekipler ile çalışır. Yaşam alanlarımızın ısınması için kullanılan petek ve radyatörler kombi ile bağlantılı çalışarak evimizin her alanında aynı seviyede ısınma imkanı sürer. Kombi ile ısı ayarı derecesi belirlenir ve kış ayı boyunca yaşam alanlarımız aynı sıcaklık seviyesinde kalır. Kullanım senesine bağlı olarak petek içinde dolaşan su zamanla kireç, pas, korozyon, tortu gibi kalıntılar birikir. Bu atıkların düzenli olarak temizletilmesi gerekmektedir. Petek temizletme işlemi tüm bu atıkların petekler içinden boşaltılarak içeride temiz su dolaşımını sağlamaktadır.

Petek Temizletme Önemi

Petek içerisinde su dolaşımı zamanla içeride atıkların birikmesine neden olur. Eğer bu atıklar için önlem alınmaz ise peteklerin ısı verimi düşer ve istenilen performans elde edilemez. Bu durumda kombiler olması gerektiğinden çok fazla enerji harcamak durumunda kalır ve doğalgaz faturalarına boş yere fazla ödemeler yapılır. tam bu aşamada petek temizletme önemi kanıtlanmış olur. Akıntıların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar, ısı sirkülasyonunun tam olarak yapamamasından kaynaklanan ısı sorunları meydana gelmektedir. Petek temizletme birimleri bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır.

Petek Temizletme

Petek Temizletme Önemi

Peteklerde verim düşüklüğünün en önemli nedeni petek temizletme çalışması yapılmamasından kaynaklanır. Petek temizleme yapılmayan alanlarda karşılaşılabilecek en belirgin sorunlar şu şekildedir.

🔸 Peteklerde ısının her yere aynı dağılmaması sorunu özellikle peteklerin alt kısmında oluşan tortulardır. Tortular alt kısımlarda birikir ve peteklerin her yerine eşit ısı dağılımı yapılamaz ya da radyatörler hiç ısınmaz.

🔸 Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortu birikimi nedeniyle boru hattının geçtiği alanların ısınmaması problemi baş gösterir.

🔸 Tesisat ve peteklerde oluşan kirlilik kombiye ulaşır ve sonucunda kombide pompa ve eşanjör hataları meydana gelir.

🔸 Kombiden elde edilen sıcak su tıkanmalar nedeniyle verimini yitirir. Ani ısınma ya da soğuma sorunları meydana getirir.

🔸 Petek içinde dolaşan suda biriken tortu ve çamurlar kombinin sürekli yüksek enerji harcayarak çalışmasına neden olur ve doğalgaz faturalarını etkiler.

Tüm bu sorunlar ve daha fazlası petek temizletme çalışması yapılmamasından kaynaklanır. Bu sorunlar ve oluşabilen farklı sorunlar göz önünde bulundurularak periyodik olarak petek temizliği yaptırılmalıdır.

Petek Temizletme Nasıl Yapılır?

Aslında birçok kombi ve petek kullanan kişilerin az da olsa petek temizliği konusunda bilgisi mevcuttur. Petek temizletme firmaları sayesinde birçok birey bu konuda bilgi sahibidir. Petek temizletme nasıl yapılır sorusu hiç petek kullanmayan veya daha önce bu işlemi yaptırmayan kişilerin aklında dolaşmaktadır.

🔸 Petek temizletme çalışması için önce kurumsal alanında uzman firma seçimi yapılmalıdır. Sonrasında firmalara servis çağrısı yaptırarak randevu almalısınız.

🔸 Petek temizletme işlemi ortalama ev bazında yaklaşık 1 – 1,5 saat sürmektedir. Bu saat ortamda bulunan petek sayısına ve peteklerin kirlilik oranına göre temizleme süresi uzayabilir.

🔸 Petek temizletme çalışması sırasında öncelikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi özel petek yıkama cihazları ile yıkanmaktadır. Yıkama sonrası petek içerisinde oluşan korozyon tamamen boruların içerisinden temizlenmiş olur.

Petek Temizletme Zamanı

Petek temizletme normal koşullarda yılda bir kere kış mevsimi başlangıcında veya kış mevsimi sonunda yaptırılması gereken bir işlemdir. Petek temizliği özellikle peteklerin ısı veriminin yüksek performans sağlaması nedeniyle önem taşır. Bu durumların dışında petek temizletme zamanı ile ilgili peteklerinizde düzenli bakım yaptırmıyorsanız ve petekleriniz artık ısı vermiyorsa kesinlikle tam zamanıdır. Daha fazla ertelemeden profesyonel petek temizliği yardımı alabilirsiniz. Radyatörlerin soğuk olması, özellikle alt kısımlarının hiç ısınmaması, ısı veriminin düşmesi, kombinin sürekli çalışıyor olması belirtileri petek temizletme yaptırma zamanınızın geldiğini belirtmektedir.

Petek Temizletme

Petek Temizletme Firmaları

Petek temizletme firmaları seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Firmalarda aramanız gereken özellikler

Firma sadece petek temizliğimi yapıyor?

Firma kurumsal firma mı? Referans dereceleri nasıl?

Petek temizliği yapan yetkililer alanında uzman profesyonel ekip mi?

Bu ve buna benzer sorularınızı seçtiğiniz petek temizletme firmalarından cevaplarını öğrenmelisiniz. Kurumsal ve kendisine güvenen firmalar bütün sorularınıza eksiksiz cevap vererek aklınızdaki tüm soruları yok edecektir. Bu nedenle firma seçiminde dikkatli olmalısınız.

Petek temizletme görüldüğü üzere önemli bir ayrıntıdır. Peteklerinizin içerisinde dolaşan suyun temiz kalması hem sizlerin sağlığı hem de daha az doğalgaz faturaları ödeyerek yüksek ısı verimi almanızı sağlayacaktır. Periyodik olarak aksatmadan petek temizletme çalışması mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Kombi Temizleme Fiyatları – Kombi ve Petek Temizliği