444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizleme – %100 Petek Temizliği

24 Kasım 2020
808 kez görüntülendi
Petek Temizleme – %100 Petek Temizliği

Petek temizleme peteklerde zamanla oluşan kirlerin ve doğalgaz kurumlarının kimyasal ve özel cihazlar kullanılarak peteklerden temizlenme işlemine denir. Peteklerin düzenli temizliği ve bakımı yapılmazsa kir, kurum, çamur ve korozyon atıkları birikerek peteklerden ısı verimini düşürür.

Petekler kombilere bağlı olan mekan ısıtma sistemidir. Doğalgaz sistemi ile çalışırlar. Eski zamanlarda kullanılan soba doğalgaz hatlarının döşenmesiyle yerini kombi ve peteklere bırakmıştır. Soba kullananlar hatırlayacaktır, sobanın yandığı mevsimlerde soba boruları yakıt atıklarını borularda biriktirir ve düzenli temizliği yapılmasaydı sobalar yanmaz hale gelirdi. Kış mevsiminde neredeyse üç ya da dört kere soba temizliği yapılırdı.

Petek Temizleme Önemi

Petek temizleme önemi peteklerin verimliliği açısından bir ayrıntıdır. Peteklerin temizliğinin yılda bir kere uzman kişilere yaptırılması bütün kış mevsiminde peteklerin maximum seviyede verimliliğini sağlamaktadır. Petek temizleme yapılırken sirkülasyon hızı ve ısının petek kanalları içindeki verimi artar. Peteklerdeki kirlerin uzaklaştırılması ile sistemdeki sıvı akışı düzenli olarak sağlanacaktır. Isı veriminin artmasıyla doğalgaz faturalarınızda büyük oranda tasarruf sağlayacaksınız.

Kalorifer Petek Temizleme

Yıllarca kullanılan petek ve kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. Doğalgaz ve kalorifer tesisatlarında ortamın ısınması için ideal ısıyı sağlamak doğalgaz faturalarının kabarık gelmemesi için önemlidir. Çok çetin geçen soğuk kış aylarında yaşam alanlarınızı petekler sayesinde ısıtıyorsunuz. Fakat zamanla peteklerin ısınmasında verim kaybı yaşanmaya başlar ve git gide yaşadığınız alanın ısınmadığını fark edersiniz. İşte bunun tek sebebi petek temizleme, bakım ve temizliğinin yapılmamış olmasıdır.

Kalorifer Tesisat Temizliği

Petekler yerden ısıtma sistemleri de dahil olmak üzere kombi ve kaloriferleri gibi ısınma sistemleri verimliliğini direkt olarak etkileyen peteklerin içinin tamamen temiz olması gerekmektedir. Petek temizleme hizmetinde ilk iş tesisat içindeki kirli suyun tamamen boşaltılması sağlanır. Sonrasında peteklerin içleri yıkanarak tamamen temizlenir. Petek temizleme işlemi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Petek Temizleme Önemi

Petek Temizleme Kimler Yapar?

Petek temizleme işlemini alanında uzman profesyonel kişiler yapmalıdır. Tesisat yapısına uygun temizleme işlemi için profesyonellik gerekir. Petek temizleme işlemi için firma seçiminde firmanın özellikleri ve yetkinlikleri araştırılmalıdır.

Özel Petek Temizleme Ürünleri

Petek temizliğinde kullanılan malzeme, kimyasallar ve gelişmiş makineleri kullanımı için eğitim almış ve konusunda uzmanlaşmış kişiler olması gerekmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle kendini yenileyen sistemlere beraber eğitilen profesyonel kadrolar mühendisler denetiminde hizmet sunan firmalarla çalışmalısınız. Petek, radyatör, kalorifer gibi ısıtma araçlarını buna bağlı kombi, merkezi sistem ve yerden ısıtma sistemleri günümüzde tasarruf ısıtma verimi ve ısı kayıplarından dolayı meydana gelen doğalgaz faturalarının azalması için yılda bir kez petek temizleme yapılmalıdır.

Petek temizleme için özel üretilmiş modern makineler, temizleme kimyasalları ve etkin yöntemlerle peteklerinizin temizlenmesi özel eğitimlere tabii tutulmuş ve konusunda uzmanlaşmış personeller mühendisler kontrolünde peteklerinizin temizlenmesi sağlanır. Petekleriniz yüksek debili makineler ve tesisata zarar vermeyecek basınç ile yıkama durulama yapıldıktan sonra peteklerin ve tesisatın su kanalları açılır. Konusunda eğitim almış uzman kadrolar sayesinde yapılan işlem firmaların garantisi ve güvencesi altındadır. Birçok kurumsal firma bu sistemi uygulamaktadır.

Petek Temizleme Fiyatları

Isınma giderleri için ekonomik çözümler bulmak aile bütçenize katkılar sağlar. Petek temizleme fiyatları tasarruf için yaptıracağınız petek temizleme işlemi minimum seviyelerde sizlere sunulmuştur. Doğalgaz kullanımları her ne kadar maliyeti en düşük kullanım yöntemi olsa da bakımsız kombiler, kirli ve tıkalı petek radyatörleri nedeni ile yüksek enerji tüketimi yaşanabilmektedir. Ancak bu sorundan kurtulmanız oldukça kolay olup son derece uygun petek temizleme fiyatları ile uzun süreli çözüm üretmiş olursunuz.

Petek Temizleme

Petek Temizleme Fiyatları

Petek bakım ve petek temizleme düzenli yapılmayan doğalgaz ve kalorifer petek tesisatının içinde kir, korozyon ve kireç gibi tıkanmalar meydana gelir ve ortama ideal sıcaklığı sağlamaz. Bu tür durumlarda petek temizleme özel kimyasal madde ve çözücüler kullanarak kir, kireç gibi atıkların dışarı atılması sağlanmaktadır. Bu işleme de petek temizliği denilmektedir. Aslında bu tür temizliğin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil tesisatlarda ve borularda olur.

Çamur, kireç, korozyon genellikle borularda olur. Birçok kişi bu işlemin oldukça meşakkatli ve pahalı olduğunu düşünerek petek temizleme yaptırmaktan kaçınır. Ancak unutulmamalı ki senelik bir kere petek temizliği ücreti sizin kış ayı boyunca vermek zorunda kalacağınız yüklü doğalgaz faturalarından daha az miktarda olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Bosch Servis İzmir Karşıyaka / Bosch Servis Kombi ve Petek Bakımı