444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Petek Temizleme – %100 Kombi Petek Temizliği

24 Kasım 2020
749 kez görüntülendi
Kombi Petek Temizleme – %100 Kombi Petek Temizliği

Kombi petek temizleme uygun fiyat avantajları ile yapılarak tüm Ankara halkına kesintisiz hizmet vermektedir. Temiz ve bakımlı olan kombi petekler tüm kış boyunca daha az faturalar ödeyerek daha çok ısınmanızı sağlayacak. Düzenli olarak yılda en az bir kere yapılan kombi petek temizleme işlemi sizleri olumsuz kombi hatalarından koruyacaktır. Sağlıklı kombi kullanımı için bakım ve temizliği aksatmamanızı öneriyoruz…

Kombi ve Petek Temizliği

Kombi ve petekler evlerimizde ısı ve sıcak su akışını sağlayan beyaz eşya ürünleridir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile soba gibi ilkel ısınma yolları tarihe karışmış durumdadır. Kombi beyaz eşya ürünü oldukça konforlu ve kolay kullanıma sahiptir. Kullanımının bu adar yaygınlaşması ile kombi petek temizleme ihtiyacı oluşmuş durumdadır. Arz talep dengesine göre kombi petek temizleme firmaları sektör olarak piyasadaki yerini almaktadır.

Kombi Petek Temizleme Önemi

Isınma ihtiyacı için kullandığımız petek ve kombilerin yıllık düzenli olarak temizlenmesi ve rutin kontrollerden geçmesi gerekir. Peki kombi petek temizleme ne zaman yapılmalıdır? Aslında birçok kişi hala petek ve kombi temizleme çalışması yaptırmamakta ısrarcı olabilmektedir. Kombi petek temizleme ne zaman yapılır sorusuna cevap bile bulamazlar. Bakımı ve temizliği yapılmayan peteklerden ısı verimi alamaz ve bu durumda bilinçsizce davranarak kombi değişimine kadar düşünülebilir.

Kombi Petek Temizleme Önemi

Kombi Petek Temizleme

Kombi petek Temizleme Ne Zaman Yapılır?

Kombi petek temizleme yılda bir kere mutlaka yapılmalıdır. Kombiler uzun kış mevsiminde sürekli çalışarak enerji harcar ve içerisinde bulunan parçalar deforme olabilir. Petekler ise içerisinde sürekli su dolaşımı yapıldığı için zamanla korozyon, çamurlaşma gibi kirlenme atıkları meydana gelir. Bu nedenle petek içerisinde temiz su dolaşım sağlayama ve kombilere gereğinden fazla enerji harcaması yaptırır. Kombilerin bu denli ve sürekli olarak çalışması doğalgaz faturalarına yansımaktadır. Kombi petek temizleme çalışmasındaki asıl amaç ısı konforu sağlanırken maximum seviyede enerji tasarrufu sağlamaktır. Düşük derecelerde kombi çalışırken minimum fatura ücretleri ödemek mümkündür. Kombi petek temizleme avantajları bu kadar fazla olduğu için ihmal edilmemesi gereken bir çalışmadır.

Kombi Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Kombi petek temizleme firmaları çağrı merkezlerini arayarak randevu oluşturduktan sonra aklınıza birçok soru gelebilir. Acaba kombi petek temizleme nasıl yapılır? Daha önce temizleme çalışması yaptırmadıysanız aklınıza gelen ilk soru bu olacaktır. Randevu talebi sırasında çağrı merkezi personellerinden kısa bilgi alabilirsiniz. İnternette işlem ile ilgili birçok video veya resim bulunmaktadır. Her firma aynı yöntemler ile çalışmayabilir. Bu konuda kıyaslama yapmak oldukça yanlış bir kanı olacaktır. Bu nedenle kombi petek temizleme çalışması ile ilgili seçtiğiniz firmadan bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Kombi petek temizleme;

🔸 Genelde banyoda bulunan radyatörlerden özel petek yıkama cihazları sisteme bağlanır.

🔸 Yıkama işlemi tek tek yapılır, yani odalardaki bütün peteklerin vanaları kapatılır. İlk yıkanacak odanın vanası açılır.

🔸 Petekler yerinden sökülmeden bir noktadan tek tek ön yıkama yapılır.

🔸 Sırasıyla bütün odalardaki peteklere yıkama işlemi ön yıkamalı olarak uygulanır.

🔸 Ön yıkama ve ana yıkama işlemleri bittikten sonra yine petekler tek tek durulanır.

🔸 Tüm peteklerin içerisinde dolaşan su temizlenene kadar petek yıkama işlemi devam eder.

Petek yıkama çalışması bittikten sonra kombi genel bakımları yapılır. Genel bakımlar içerisinde anakart kontrolleri, kombi içerisinde bulunan tüm parçaların kontrolleri yapılır. Oluşan aksaklık veya sorun yaratabilecek durumlar için sizlere bilgi verilir. Parça değişimi gerekli ise yine sizlere bilgi verilerek onayınız alındıktan sonra onarım çalışmaları yapılır.

🔸 Petek yıkama ve kombi bakımı bittikten sonra sistem yakılıp hava işlemi yapılır.

🔸 Gerekli testler uygulamalı olarak yapıldıktan sonra güvenilir hale getirilen kombileriniz teslim edilir.

Not1: eğer parça değişimleri yapılacak ise sizden onay aldıktan sonra yapılır. Takılan yeni parça kombi petek yıkama firması tarafından garantili ve orijinal parça kullanılmaktadır. Yani ürünler firmanın garantisi kapsamındadır.

Not2: Kombi petek temizleme sırasında evinizin herhangi bir alanında kirlenme meydana gelmez. Kombi petek temizleme firması personellerimiz bu konuda titizlik ile çalışmaktadır.

Petek temizliği

Kombi Petek Temizliği

Kombi Petek Temizleme Firmaları

Kombi petek temizleme, kış aylarında kombi ve sıcak evinizin tadını çıkarmak için peteklerinizin temiz, kombilerinizin bakımlı olması gerekmektedir. Kombi petek temizleme firmaları bu konuda deneyimli eleman kadrosu ile peteklerinizi kışa hazırlamaktadır. Üstelik çok uygun fiyatlar ile kombi petek temizleme işlemi yaptırabilirsiniz. Kış aylarında aile bütçenize katkı sağlamak için doğalgaz faturalarınızı kombi petek temizliği servisi ile yarıya indirmek mümkün. Petek temizleme kombi bakımı işlemi yaptırdığınız zaman %30‘ a kadar ısı performansı arttırabilirsiniz.

Alanında uzman işini bilen kurum ve kuruluşlar tarafından kombi petek temizleme hizmeti almalısınız. Uzun ve soğuk kış günlerinde mağduriyet yaşamayın. Erkenden önleminizi alarak doğru firma seçimi yaparak kışa hazır olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Nilüfer Kombi Servisi – Kombi Tamircileri