444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Kart Tamiri – Kombi Anakartı

24 Kasım 2020
3 kez görüntülendi
Kombi Kart Tamiri – Kombi Anakartı

Kombi kart tamiri çalışmalarını uzman ekiplerimizi ile en kısa sürede yapıyoruz. Sorunsuz çalışan kombi kartları kombinizin sorun yaratmasını azaltabilir. Kombinizde oluşan problemler kombi anakartı sorunu olabilir. Yaşadığınız en küçük sorunları aksatmadan servisimize başvuru yapabilirsiniz.

Kombi Kartı Nedir?

Beyaz eşya ürünlerinin hepsinde beyaz eşyanın çalışmasının ana maddesi olan anakart denilen cihaz mevcuttur. Anakart cihazı elektronik ürünlerin beynidir ve elektronik cihazlar aslında bu kart sayesinde çalışmaktadır. Anakart ismi aslında birçoğumuzun bilgisayar cihazı için bildiğimiz kartlar gibi düşünülebilir. Anakart bilgisayarlarda olduğu gibi diğer elektronik cihazlarda da bulunur ve bu kart sayesinde çalışmaktadır.  Elektronik eşyalar içinde bulunan bütün parçalar anakartın verdiği komutları alır. Yani elektronik cihazların beyni anakarttır. Kombi ve bütün elektronik cihazların beyni rolünü üstlenen anakartlar sayesinde kombilerimiz işlevsel olarak çalışmaktadır. Peki bu anakart arıza yaparsa ne olur?

Kombi kart tamiri gerekliliği tam bu noktada devreye girer. Kombilerinizin eğer anakartında bir sorun oluştuysa bu kart tamirini kombi kart tamiri servisleri yapmaktadır. Kombi kartında sorun olduğunu normal kullanıcıların anlaması oldukça güçtür. Kart problemi olduğunu anlamak için profesyonel kombi tamirci servisi gerekir.

Kombi Kart Arızaları

Anakart arızaları nasıl anlaşılır? Nasıl tamir edilir? Kullanıcının çözebileceği bir problem midir? Bu tarz sorular veya daha fazlası aklınıza gelebilir. Anakart arızaları neden oluşur önce bunu bilmek gerekir.

Kombi Kart Tamiri

🔸 Yüksek ya da düşük şebeke gerilimi yani voltaj düzensizliği nedeniyle kombilerinizin anakartı zarar görebilir. Voltaj düzensizliği sadece kombilerde değil diğer beyaz eşya ürünlerinde de kartın arızalanması hatta tamamen değiştirilmesine sebep verebilir.

🔸 Kombi içerisinde bulunan ve anakarta bağlı olarak çalışan tüm elektronik parçaların zamanla deforme olması anakartın çalışmasını etkiler ve bozulmasına neden olur.

🔸 Kombi bakımı yaptırmıyorsanız ve kombi içerisinde var olan bir su kaçağı sorunu var ise karta temas eder ve bu kartınızın kullanılamaz hale gelmesine sebep olur.

🔸 Kullanıcı hatası kaynaklı kart arızaları nedenleri oluşmaktadır. Kombinin ayarlarını sık değiştiriyorsanız, bilinçsiz kombi ayarları yapıyorsanız karta zamanla zarar vermektesiniz.

🔸 En önemli kart arıza sebebi petek temizliği ve kombi bakımının düzenli olarak yaptırılmamasıdır. Temizlenmeyen petek içlerinde biriken çamur, korozyon kombinin gereğinden fazla enerji harcamasına neden olacaktır. Fazla güç yüklemesi oluşan kombinizin kartı zaman sonra arızalanacaktır.

Kombi kart hataları genelde kullanıcı hatası olarak meydana gelmektedir. Kombi beyni olan anakartlar yanlış kullanıma bağlı olarak zamanla deforme olur. Bu nedenle kombi kullanımı hakkında detaylı bilgi edinmek gerekir. Doğru yapılacak olan her uygulama aslında kombi anakartını koruma altına aldığınızı göstermektedir. Kombi kart tamiri servisi tarafından kombiler için gerekli bilgi desteği verilmektedir.

Kombi Kart Arıza Onarımı

Kombi anakartları ve diğer beyaz eşya ürünlerinizin anakartları tamir edilebilmektedir. Tamir konusunda yeterli bilgiye sahip ve geri kazanım konusunda başarılı kombi kart tamiri ekipleri tercihiniz olmalıdır. Kombileriniz arızalandığında evinize gelen ekipler sorunun kartta olduğunu söylediğinde kombi kart tamiri kart arıza ve onarımı mümkün olan kartın değişmesi gerektiği bilgisini verecektir. Çünkü kart değişimi kolay ve maliyet gerektiren bir işlemdir. Kombinin anakartının değişmesi ya da tamir edilebilmesi durumu sizlere hiçbir artı katkısı bulunmayacaktır.

Garantili Anakart Tamiri

Kombi kart tamiri mümkün olan kartların sıfırı ya da tamir edilmiş hali firmanın sizlere belirlediği süre boyunca garanti kapsamındadır. Tek farkı sıfır kartın maliyeti fazla olacaktır. Alanında uzman kişilerin kart tamiri işlemi için seçilmesi bu nedenle önemlidir. Kurumsal kart tamiri firmaları kartın arızalarını tamir ederek onarmaktadır. Tamamen kullanımı imkansız hale gelmeyen kartlarınız tamir edilerek garanti süresi verilmektedir. Arızalanan anakartlarınızı değiştirmeden önce mutlaka profesyonel kişiler tarafından kombi kart tamiri hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.

Kart tamiri

Kombi Kart Tamiri

Yerinde Anakart Tamiri

Kombide en önemli parça elektronik karttır. Arızalı olduğu ancak yerinde tespit yapılırsa anlaşılabilir. Arızalı olma durumlarında arıza yapma sebebi önemlidir. Genelde çözüm için yerinde anakart tamiri yapılabilmektedir. Tamirinin yapılması açısından parçanın arıza yapma sebebi ile kullanıcı onayı önemlidir. Parça tamir edilecek durumda ise ve tamir uygulamasını kullanıcı onaylıyor ise kombi kart tamiri işlemi yapılabilir. Parça tamir edilmeyecek durumdaysa veya kullanıcı tamiri onaylamıyor ise parçanın değişimi yapılarak sorun çözümlenebilir. Kombi kart tamiri yapılması için profesyonel firma seçimi için firmanın çalışmaları özenle araştırılmalıdır. Kombinin beyni olan kartlarınız emin ellerde olduğu güvencesiyle gönül rahatlığıyla tamir çalışması yaptırabilmelisiniz.

Kombi kart tamiri çalışması aslında yıllık kombi bakımı yapılan kombilerde mutlaka kontrol edilen bir karttır. Yani siz düzenli olarak kombi bakımı yaptırıyor iseniz kombinizin anakartı da gerekli kontrollerden geçmektedir. Eğer bir aksaklık ya da sorun gözlenir ise kombi kart tamiri için sizlerin onayı alınarak işlem yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Buderus Servis Kepez 0552 219 62 59 | Kepez Buderus Kombi Servisi