444 28 46
Sosyal Medya Hesaplarımız

Keçiören Petek Temizleme – Keçiören Uzman Petek Temizliği

24 Kasım 2020
879 kez görüntülendi
Keçiören Petek Temizleme – Keçiören Uzman Petek Temizliği

Keçiören petek temizleme firmamız kombi verimliliğin artması için gerekli tüm önlemleri almaktadır. Petek temizleme, kombi bakımı çalışmalarını en kısa sürede yaparak kaliteli hizmet sunmaktadır. Doğalgaz özellikle ısınma yöntemi olarak kendini gösteren bir yöntemdir. Son yıllarda oldukça fazla kullanılan doğalgaz petekleri de hem içinden hem de dışından temizlenmesi gereken yerlerdir. Eski dönemdeki sobaların yanma durumunun artırılması için soba borularının ve bacasının temizlenmesi gibi doğalgaz peteklerinin temizlenmesi ilk doğalgaz peteklerinin de temizliği verim alabilmek açısından oldukça önemlidir.

Petek Temizliği

Petek temizliği hem dış temizlik hem de iç temizlik olarak yapılmaktadır. Petek dışının temizliği ve bakımı için;

🔸 Elektrik süpürgesi ile petek aralığındaki ve arkasındaki tüm tozlar çektirilir.

🔸 Peteklerin kenarları açılarak uzun ve ince bir sopa yardımı ile uç kısmına bez bağlanarak temizlenir. Piyasada pete ara fırçaları bulunmaktadır. Petek arası fırçaları kullanılarak da petek araları temizlenebilir.

🔸 Nemli bir yardımı ile peteklerin dış yüzeyi temizlenir.

🔸 Nemli bezle silinen peteklerin kuru bez ile kurulanması gerekir. Petekler kurulanmaz ise paslanma meydana gelebilir.

Petek Arası Fırçası

Bu yöntem peteklerin dış temizliği için ev temizliği sırasında uygulanabilmektedir. Peteklerin dış temizliği kadar iç temizliği de önem taşır. Petek içlerindeki boruların düzenli olarak temiz su ile yıkanması gerekir. Petek yıkama cihazları ile kimyasal kullanılarak profesyonel kişiler tarafından yapılması uygundur.

Petek iç borularının temizlenmesi için uzman Keçiören petek temizleme firmalarından destek alabilirsiniz. Petek temizleme çalışması için profesyonel cihazlar kullanılır. Peteklerin iç yüzey temizliği için;

🔸 Petek temizleme Keçiören servisi adresinize gelerek gerekli kontrolleri sağlar ve testleri yaparak petek temizleme işlemi için hazırlanır.

🔸 Tahliye girişlerinden genelde banyoda bulunan havlupen radyatörlerinden cihaz peteklere bağlanır.

🔸 Tüm odalardaki peteklerin vanaları kapatılır, yıkamanın başlayacağı petek hariç.

🔸 Tüm odalara sırasıyla petek yıkama işlemi yapılır.

🔸 Yıkama bittikten sonra durulama işlemi yapılarak petek yıkama işlemi sonlandırılır.

🔸 Çalışma sonrası isteğinize bağlı olarak kombi bakımı yapılır, gerekli test ve kontrollerden geçirilerek ev sahibine teslim edilir.

İç ve dış temizliği yapılan petekler evinizi veya yaşam alanlarınızı daha iyi ısınmasını sağlayacaktır. Ayrıca doğalgaz faturalarında tasarruf sağlamanıza imkan verir.

Uzman Keçiören Petek Temizleme

Yeni tesisatların petek iç yüzeyleri havayla temas halinde olduğundan herhangi bir koruyucu maddeyle kaplanmamış ise alüminyumlar alüminyum oksit, demirler demir oksit, bakır malzemelerde ise bakır oksit oluşacaktır. Büyük depolarda bekleyen henüz tesisata bağlanmamış petekler, kombiler havayla temas halinde olduğu için oksitlenme daha malzeme size ulaşmadan başlayacaktır. Dolasıyla ısıtma sistemini kurulum aşamasından itibaren korumaya başlamak en doğru işlemdir. Uzman Keçiören petek temizleme firması kurulum ve montaj aşaması için sizlere yardımcı olmaktadır.

Petek Temizleme

Petek Temizleme

Kombi tesisatında en fazla kireç oluşan nokta, suyun ısındığı eşanjördür. Kombi bakımı esnasında sadece süpürgeyle toz alındığından eşanjör temizliği yapılmamaktadır. Kalorifer tesisatlarında petek temizleme yapılırken kullandığımız koruyucu kimyasal, suyun geçtiği tüm kombi parçalarını ayna gibi tertemiz yapar. Bu işlem kirlilikten kaynaklı kombi parçalarında oluşacak arızaları tamamen yok eder. Bu sayede kombi temizliğiniz de yapılmış olur. Suyu peteklere gönderen kombi olduğu için, düzgün bir şekilde iletimi sağlandığında aldığınız ısı verimi oldukça artacaktır. Bu nedenle Keçiören petek temizleme sırasında kombi bakımı yapılmasını tavsiye etmektedir.

Petek Temizleme Servisi Seçimi

Petek temizleme yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Eğer Keçiören petek temizleme firması tercihinde bulunursanız garantili ve kaliteli hizmet veren en doğru adreste olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Petek temizleme servisi seçerken;

🔸 Petek temizleme yapacak personelin yeterliliği,

🔸 Petek temizliğinde herhangi bir zararın meydana gelmemesi için çalışma stili,

🔸 Petek temizleme çalışması bittikten sizlere teslim aşamaları,

🔸 Ek olabilecek ücret bilgisi verilip verilmediği,

Petek temizleme çalışmasının ayrıntılı detayları size bildirilecek mi gibi bilgiler hakkında sizleri aydınlatan firmaları tercih etmelisiniz.

Keçiören petek temizleme servisimiz çağrı merkezini aradığınız zaman tüm işlemler hakkında sizlere kısa ve öz anlaşılır biçimde bilgi aktarılır. Uzman ve yetkili kişiler petek temizleme için adresinize gönderilir. Müsaitlik durumunuza göre arayıp randevu talebinde bulunabilirsiniz. Kaliteni ve güvenin en uygun maliyetler ile sunulduğu Keçiören petek temizleme firmasını tercih etmeniz halinde farımızı sizlerde görebileceksiniz. Firmamızın bütün hizmetleri konusunda bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS ARA
Site haritası Buderus Servis Bornova 0232 262 00 33 | En Yakın Hizmet Noktası